Drobečková navigace

Úvod > O obci

O obci

Další podstránky 

Vítejte v obci Plešnice

Tato malá obec s cca 290 obyvateli se nachází v Plzeňském kraji v okrese Plzeň-sever. Obec leží 5 km západně od Města Touškova, 15 km severozápadně od krajského města Plzně zhruba v polovině cesty autem při silnici 605 mezi Plzní a Stříbrem.

Jméno osady je odvozeno buď od zakladatele nebo prvního usedlíka. Založena byla někdy ve 13. stol. Dějiny obce byly v minulosti spjaty s hradem Bubnem, jehož zřícenina se nachází asi 1km od zastavěného území obce při řece Mži. Malebné údolí řeky je oblíbenou chatovou oblastí, jakož i nedaleká přehradní nádrž Hracholusky vybudovaná právě na této řece.

Život v naší obci ovlivňuje, vyjma tradičního zemědělského a lesního hospodářství především v letním období silné rekreační využití území, spojené s bezprostřední blízkostí přehradní nádrže Hracholusky.

Katastrální území obce je zastavěno více jak 170 objekty rekreačního bydlení.

Obec Plešnice se svou polohou a krátkou vzdáleností nedaleko města Plzně nabízí vcelku příjemné bydlení v pěkné krajině. Podrobnosti o obci si můžete otevřít v jednotlivých záložkách.

Přejeme Vám, aby se Vám tyto nové stránky naší obce líbili jak po stránce grafické, obsahové a i z hlediska aktuálnosti všem vyhovovali lépe než ty předchozí.

Obec Plešnice